PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Кличко најави полициски час од понеделник навечер до среда наутро

Mar 21, 2022

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко денеска најави „засилен полициски час“ во главниот град на Украина од 20.00 часот (по локално време) до 7 часот во среда.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Градоначалникот Кличко рече дека продавниците, аптеките и бензинските пумпи нема да се отворат во вторник. Делови од градот постојано се под оган од руските сили.

„Ги замолувам сите да останат дома – или во засолништа кога ќе се огласи алармот“, рече тој.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ