Кличко: Во Киев регистрирани неколку експлозии


Фото: Пикселс

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко на Телеграм објави дека утрово во градот се случиле неколку експлозии.

Имаше неколку експлозии во квартовите Дарницки и Днипровски во Киев. Службите се веќе на самото место. Подоцна подетални информации, напиша Кличко.

Според очевидци се издига чад од квартовите каде се случија експлозиите.

Сирените за воздушен напад не се огласија во поголем дел на Украина, вклучително и регионот на Киев.

ТОП ВЕСТИ

Samsung SmartThings ги поврзува луѓето со најважните работи < Опсервер

Скопје, С. Македонија – 31 август 2023 година – Samsung Electronics Co., Ltd денеска ги прикажа своите најнови иновации за поврзан дом. За...

Apple ќе го претстави новиот iPhone на 12 септември < Опсервер

На 12 септември Apple ќе претстави нови производи, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација. <!-- <!-- <!-- ...

Специјална соработка за паметниот проектор „The Freestyle“ < Опсервер

Samsung Electronics во соработка со светски познатата корејска група BTS најавија премиера на краток филм во кој SUGA (член на групата), како амбасадор...