Клоп: Немаме потреба од нов играч за врска, а Белингам не е на продажба


Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, смета дека во моментов нема потреба да доведува нов играч од средниот ред бидејќи има доволен број играчи на тие позиции.

Во англиските медиуми често се појавуваат шпекулации дека на тимот му е потребен уште еден креативен играч на средината на теренот, а најчесто се споменува името на Џад Белингем.

„Ако ситуацијата остане како што е сега, тогаш кажи ми зошто треба да земаме нов играч? Јас не разбирам. Последното нешто што ми е на ум е дека треба да донесеме нов играч од средниот ред. Фабињо, Хендерсон, Тиаго, Милнер, Кеита, Кертис Џонс, Харви Елиот, Фабио Карваљо, Окслејд-Чембрлен. Кажете ми каков тип на играч ни недостасува. Креативност? Ако земеме играч само заради тоа, ќе им ги отежниме работите на Харви, Кертис и Фабио. Тие можат да дејствуваат на различни позиции, но и многу напред“

„Белингем? Во моментов не е на продажба. Тоа е првиот проблем со него. Всушност, единствениот проблем. Многу ги ценам нашите млади играчи. Не треба да заборавиме дека во првите четири натпревари од минатата сезона, Харви Елиот беше нашиот најдобар играч“, истакна Клоп.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...