Клоп сака да го донесе Берарди во Ливерпул

Легендата на Ливерпул, Стивен Џерард, никогаш не криел дека Луис Суарез е еден од најдобрите играчи со кои имал можност да игра.

Луис Суарез три и пол години играше на „Енфилд“, на 110 натпревари постигна 69 голови. Потоа се пресели во Барселона. Со Ливерпул освои само еден трофеј во Лига купот.

„Имав можност да играм со неколку фантастични фудбалери како Чаби Алонсо, Хавиер Маскерано, Фернандо Торес, но Луис Суарез нешто посебно. Тоа едноставно се чувствуваше без оглед на тоа против кого игравме. Таков беше и на тренинзите“, рекол Џерард за „Скај спорт“.

„Еднаш кога заедно со Џејми Карагер се одевме дома ми кажа дека дека Луис е многу добар играч и дека не сака на секој тренинг да игра против него. Луис можеше да ве посрамоти пред соиграчите, а мислам дека не беше свесен дека го прави тоа. Доминираше, можеше да ве прегази“.

Луис Суарез сега е играч на Атлетико Мадрид, лани со 21 гол им помогна на „јорганџиите“ да ја освојат титулата во Шпанија.

ТОП ВЕСТИ

Седници на ИО и ЦО на СДСМ за формата на продолжување на преговорите со ВМРО-ДПМНЕ

Централниот и Извршниот одбор на СДСМ денеска ќе одржат седници на кои тема ќе бидат начинот и формата со кои понатаму ќе продолжат преговорите...

Трамп во вторник е на суд во Мајами, објави дека по втор пат е обвинет годинава

Доналд Трамп синоќа објави дека е обвинет по втор пат оваа година – овој пат по федерални обвиненија во случај што се фокусира на...

Продолжува испумпувањето на водата по вчерашното невреме во Делчево

И утрово продолжи испумпувањето на вода од подрумите на луѓето, по поплавите од невремето кое вчера попладне го зафати Делечево. Доцна синоќа помош на...

Груби оствари средба со заменик американскиот амбасадор, Мејер

Скопје, 8 јуни – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби оствари средба со заменик американскиот...

Русите се радуваат дека уништиле тенк Леопард 2, но погодиле напуштен комбајн

Во очај да покаже какви – такви резултати од бојното поле, соочено со постојани загуби и сé поострите критики од домашните милблогери, а...