Клоп во четврто финале на ЛШ: Почувствувавме „жештина“, а потоа дојде експлозија


Ливерпул е првиот финалист во Лигата на шампионите. Под палката на Јирген Клоп, „црвените“ дојдоа до трето финале во последните пет години, а за стратегот тоа ќе биде четврти финален дуел. И секогаш е интересно да се слушне неговото мислење.

„Ова е неверојатен успех. Повторно сме во финалето. Искрено, беше многу тешко. Почувствувавме „жештина“ во првото полувреме. Тие беа фантастични, а ние непрепознатливи. Но, после тој притисок се случи и експлозија. Момците сакаа да бидат дел од финалето. Во второто полувреме бевме Ливерпул, тогаш бевме ние“, изјави Јирген Клоп.

Утревечер на „Сантијаго Бернабеу“ ќе се решава второто полуфинале, Манчестер Сити има предност од 4:3 по првиот меч на „Етихад“ против Реал Мадрид.

Текстот Клоп во четврто финале на ЛШ: Почувствувавме „жештина“, а потоа дојде експлозија е превземен од МАКФАКС.

ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Сопругата на Канје Вест се појави во црква во морбидно издание

255 Раперот Канје Вест се ожени со Бјанка Сенсори пред неколку месеци, а парот привлекува големо внимание на јавни места. Така, тие се појавија во...

Анастасија Ражнатовиќ насмеана покрај Немања Гудељ по загубата на бебето

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се поддржуваат еден со друг и во најтешките и во најубавите денови. Српскиот пар прослави за победата на тимот...

Битиќи со германските компании: Нудиме поволно деловно опкружување, стратешки предности и силна владина поддршка

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари средба со делегацијата...

Шакира има НОВА ЉУБОВ? Пејачката видена на јахта со познат спортист (ФОТО)

170 Колумбиската пејачка Шакира повторно го привлече вниманието поради приватниот живот, но сега причината не е нејзиниот поранешен партнер, туку некој за кој се...

Груби присуствуваше на редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...