Кога после 2 часа тој се појавил, а жената почнала да го удира автомобилот од бес – раскажале полицајците.

Мет Гала синоќа се врати во Метрополитен музејот на Њујорк, славејќи ја американската мода, но гостите не можеа да влезат ако не се вакцинирани. Настанот беше откажан во 2020 година поради пандемијата.

Ана Винтур во Оскар де ла Рента

Најчесто нарекувана „најголемата вечер на модата“, годишната изложба на музејот „Метрополитен“ препознатлива како Мет Гала, во последната деценија , стана голем настан на црвениот килим, благодарение на нејзиниот список на славни гости на А-листата и драматичните, понекогаш надмоќни модни моменти (кој би можел да ги заборави легендарните фустани на Ријана?)

Били Ајлиш како Мерилин Монро во Оскар де ла Рента

Ко-домаќини на Мет Гала 2021 се младите ѕвезди во подем: поп-ѕвездата Били Ајлиш, актерот Тимоти Шаламе, тенисерката Наоми Осака и поетесата Аманда Горман.

Кристен Стјуарт во Шанел

 

Четворицата ко-домаќини на Мет го отелотворуваат дефинирачкиот фактор на американскиот стил: индивидуализмот “, напиша Вог за изборот. „Можеби тие поинаку пристапуваат кон концептот, но нивната заедничка страст за изразување преку облека се поврзува со темата на изложбата. Шаламе, Ајлиш, Осака и Горман развија посебен визуелен јазик за нивните јавни ликови, оној што е информиран од наследството на легендарната мода направена во САД “.

Тимоти Шаламе во Акерман

Медиумите уште во мај објавија дека септемвриската Мет Гала веќе е распродадена „со соло билети, наводно, чинеле 30 000 УСД, а масите за 275 000 УСД“

Мет Галата од 2022 година ќе биде повторно во мај – и ќе личи на минатите години.

Изложбата “In America: A Lexicon of Fashion” ќе содржи историски и современ фустан на жени и мажи кои датираат од 18 век до денес во вињети инсталирани во простории за избрани периоди“, се вели во соопштението објавено од Институтот за костуми. Музејот објави дека тие ќе го отворат американското крило за втората изложба, која ќе биде домаќин на околу 550 гости, во очекување на владините упатства.

Адам Мозери, шефот на Инстаграм
Аманда Горман во Вера Ванг
Би Карозини, ќерката на Винтур, во Каролина Херера
Бруклин Бекам со свршеницата
Едриен Броди

Кендал Џенер во Живанши

ТОП ВЕСТИ

Претреси во Битола, пронајдени пиштол, муниција, украдени предмети

На 08.06.2023 полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода К.Ј.(26) од Битола. При претрес во неговиот дом,...

Седници на ИО и ЦО на СДСМ за формата на продолжување на преговорите со ВМРО-ДПМНЕ

Централниот и Извршниот одбор на СДСМ денеска ќе одржат седници на кои тема ќе бидат начинот и формата со кои понатаму ќе продолжат преговорите...

Трамп во вторник е на суд во Мајами, објави дека по втор пат е обвинет годинава

Доналд Трамп синоќа објави дека е обвинет по втор пат оваа година – овој пат по федерални обвиненија во случај што се фокусира на...

Продолжува испумпувањето на водата по вчерашното невреме во Делчево

И утрово продолжи испумпувањето на вода од подрумите на луѓето, по поплавите од невремето кое вчера попладне го зафати Делечево. Доцна синоќа помош на...

Груби оствари средба со заменик американскиот амбасадор, Мејер

Скопје, 8 јуни – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби оствари средба со заменик американскиот...