Конечно откриено што ги „скара“ Кејт Мидлтон и Меган Маркл

Новата книга откри непознати детали.

Приказната која одекна низ светот кога Меган и принцот Хари седнаа да го дадат познатото интервју на Опра Винфри е дека Кејт Мидлтон ја расплакала Меган пред нејзината венчавка со Хари.

Потребна беше повеќе од една година за да излезе вистината, а ние ви ја пренесуваме во целост.

Кејт Мидлтон „се расплака“ откако Меган Маркл ја спореди принцезата Шарлот со ќерката на нејзината најдобра пријателка Џесика Малрони додека деверушите се подготвуваа за кралската венчавка, се вели во новата книга „Одмазда“.

Том Бауер, авторот на книгата, тврди дека од неименувани извори му било кажано дека Кејт Мидлтон и Меган Маркл не се согласувале околу должината на фустанот на принцезата Шарлот и кројот на нејзиниот фустан, како и за тоа дали деверушите треба да носат хеланки на свадбата.

Тој, исто така, откри дека „инсистирањето“ на Меган го поддржала нејзината поранешна најдобра пријателка и мајка на друга деверица – Џесика Малрони. Некои би рекле дека Меган ја спореди Ајви со Шарлот“, пишува Daily Mail.

За тоа почна да се пишува во 2018 година по информацијата дека Меган ја расплакала Кејт поради кавга поради фустани за деверуши.

Меган го откри ова во интервјуто што таа и принцот Хари го имаа со Опра Винфри и тврдеше дека ситуацијата е всушност обратна.

„Беше вознемирена поради нешто, но го призна тоа и се извини, ми донесе и цвеќе“, рекла тогаш Меган.

„Тоа не беше конфликт, а всушност мислам дека беше… Мислам дека не е фер кон неа да навлегува во детали, бидејќи се извини. Беше тешко да ја преболам вината за нешто што не само што не го направив, туку ми се случи“, продолжи таа.

Меѓутоа, во својата книга Том цитира неименувани извори кои му рекле дека несогласувањето меѓу двете снаи продолжува.

Додека гостуваше во една емисија, тој призна дека сите луѓе кои му биле извор биле луѓе кои не ја сакаат Меган. Тој додаде дека Меган им рекла на сите нејзини вработени да не разговараат со него, но и покрај тоа тој тврди дека неговата биографија е непристрасна.

„Проверив, не ставив работи што не се вистинити и кои не можат да се потврдат“, рече тој.

Во книгата, тој откри како Кејт била уморна по раѓањето на принцот Луис и иритирана од поплаките дека Меган го малтретирала нејзиниот персонал.

Кралскиот експерт Кејти Никол рече дека Кејт никогаш не сакала информациите за несогласувањето да излезат во јавноста и дека ситуацијата ја смета за понижувачка.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...