Конференциска лига: Феенорд победи во голеада, Рома непоразена


МЗТ Скопје Аеродром го совлада Феникс со 70:78 и оствари планиран триумф во Суперлигата. Младиот состав на Феникс 2010, предводен од одличниот Бојан Трајковски, кој имаше ефект од 25 поени и 17 скока, стигна и на минус од два поени, но остана без енергија во последните пет минути од дуелот.

На истекот на третата четвртина МЗТ Скопје водеше со 66:48, но потоа Феникс направи серија од 11:0, а породолжи и стигна до само два поени негатива (66:68). Сепак, искуството пресуди, па на крајот тимот на Ацо Петровиќ ја доби битката.

Еуро Никел го совлада ТФТ со 67:55, а во ова трето коло Гостивар славеше на гости против Пелистер (71:72).

ТОП ВЕСТИ

ДУИ ќе одбележува 21 години во „Александар Палас“, Шекеринска една од говорниците

емократската унија за интеграција (ДУИ) денеска ја одбележува 21-годишнината од формирањето. Раководството на партијата, предводено од лидерот Али Ахмети и членови на партијата ќе...

Седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците

Во Собранието денеска ќе се одржат седници на две собраниски комисии и Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и Законодавно-правната комисија. На дневен...

Тројца кинески астронаути се вратија на земјата

Кинеските астронаути од вселенското летало Шенжу-15 безбедно се вратија на Земјата во недела, 4 јуни, по мисијата на кинеската орбитирачка вселенска станица која траеше...

Претседателот на Естонија Алар Карис во Албанија од 7 до 9 јуни

Претседателот на Естонија, Алар Карис, од 7 до 9 јуни ќе престојува во Албанија на покана на претседателот на таа земја Бајрам Бегај, пишува...

(Фото) Џенифер Гарнер, бившата жена на Бен Афлек ги однесе децата на Џеј Ло во Дизниленд

Однесувањето на Џенифер Лопез и Бен Афлек  на јавни настани поттикна гласини дека има проблеми во нивната врска. Можеби неочекувано многу за нивната врска...