Конор уапсен во Даблин, привремено му е конфискувано Бентлито!

Роман Абрамович нема да се откаже од фудбалот по санкциите што го принудија да го стави на продажба европскиот шампион Челси по тврдењето на турските медиуми дека е заинтересиран да го купи прволигашот Гозтепе, каде што настапува македонскиот напаѓач Адис Јаховиќ.

Според „Си-ен-ен Турк“, Абрамович неодамна пристигнал во Турција (од Израел) за да преговара со Мехмед Сепил, претседателот на Гозтепе. Сепил го купи клубот од Измир за 7,5 милиони долари во 2014 година и во 2017 ги однесе првпат во Турската суперлига.

67-годишниот Сепил во понеделникот си поднесе оставка од клубот објавувајќи дека ќе ги исполни сите ветувања до крајот на сезоната во мај.

„Мојот приоритет е да формираме нов менаџерски тим, кој ќе го преземе Гозтепе и ќе го крене на повисоко ниво од тоа на кое сега се наоѓа клубот, и тоа со нов ентузијазам“, изјави тогаш Сепил.

Јаховиќ, според турските медиуми, е најплатениот фудбалер во Гозтепе.

ТОП ВЕСТИ

Елмас и Чурлинов ја скршија цврстата Малта на „Тодор Проески“

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНа Арената „Тодор Проески“, Македонија вечерва забележа победа против...

Шетала гола на улица со денови: Популарна актерка сместена на психијатрија (ФОТО)

Тинејџерската филмска ѕвезда Аманда Бајнс со денови бесцелно талкала низ улиците на Лос Анџелес, а потоа почнала да се шета целосно гола, по...

Битиќи со порака до компаниите: Не стравувам од вештачко враќање на цените, граѓаните нема да ја плаќаат цената

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, потенцира дека не стравува од вештачко враќање на цените на производите што сега се со замрзнати вредности. „Првите позитивни...