Крај на сите шпекулации: Решена иднината на Педри!


Во претходниот период многу се пишуваше за можното заминување на младата ѕвезда на Барселона, Педри.

Низ медиумите се појави информација дека поради лошата финансиска состојба Барселона ќе го продаде својот 19-годишник иако станува збор за голем потенцијал. Педри се поврзуваше со Јунајтед и Ливерпул.

Сепак, денес се е решено и играчот за врска и наредната сезона ќе го носи дресот на Барселона и тоа оној со бројот осум.

После заминувањето на Дани Алвес „осмизата“ остана слобода, а Педри тоа го искористи да ја замени со „16-ката“ која ја носеше во минатата сезона.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...