Краток шорц и светкава маичка: „Диско издание“ на Кејт Мидлтон пред да се омажи за Вилијам (ФОТО)


Кејт Мидлтон важи за една од најдобрите стилизирани дами од „сина крв“. Нејзиниот стил е префинет, некаде помеѓу класичното и модерното, комбинациите се спортски и елегантни кои никогаш не ја преминуваат границата на „пристојноста“. Кодексот на облекување на членовите на британскиот двор вклучува здолништа и фустани со одредена должина – долги, под или веднаш над коленото, деколтето никогаш не треба да биде премногу изложено и слично.

Сепак, пред да се омажи за принцот Вилијам, Кејт воопшто не била толку „скромна“. Деновиве на интернет кружат фотографии од 2008 година и ја прикажуваат војвотката во сосема неверојатно издание!

Кејт, која тогаш имала 26 години, организирала хуманитарен настан со Холи Бренсон на тема 80-тите. Атрактивната бринета се појавила во краток шорц и светкава зелена маичка!

Погледнете како изгледала Кејт пред да се омажи за принцот Вилијам.

Денес таа Кејт воопшто не наликува на војвотка на која сите ѝ завидуваат поради нејзината елеганција и беспрекорен стил.

ТОП ВЕСТИ

Али Ахмети од Чаир: Се залагаме за целосна родова еднаквост

Демократската унија за интеграција вечерва одржа форум под мото „Лице в лице за еднакви можности“, во организација на Секретаријатот за еднакви можности - огранокот...

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...