Криминалец исфрлен од фудбалот сега ужива со 50 години помлада девојка (ФОТО)


Поранешниот претседател на Фудбалскиот сојуз на Бразил, Марко Поло Дел Неро (81) е доживотен суспендиран од фудбалот поради земање мито.

Тој е обвинет за земање милиони долари мито, а ФИФА му забрани да се занимава со какви било фудбалски активности поради бројни други проневери.

Исто така, поради истите малверзации, САД бараат од Бразил да го екстрадира, за таму да му се суди за бројни криминални дела, но засега нема ништо од тоа.

Дел Неро ужива во слободниот живот во Бразил, а покрај себе има вистинска „секс бомба“ која е постојано со него.

Манекенката и актерка Клара Бразил е на удар на критичарите бидејќи е во врска со старец, па за тамошните медиуми ги допре деталите поврзани со таа приказна.

„Добив и сè уште добивам многу критики, но зафатена сум со други работи, така што немам време да се грижам што мислат другите за мене и мојот живот. Јас сум супер почитувана, сакана и многу среќна, се грижам за другите“, изјави Клара.

Марко Поло дел Неро по професија е правник, а бил и во Извршниот одбор ФИФА. Тој беше прогласен за виновен за мито и корупција во 2018 година додека сè уште беше член на Светската фудбалска федерација.

Неговото богатство се проценува на пет милиони евра.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...