Кржаловски: Самата посета на Бугарите демонстрира колку не се разбираме

Аналитичарот Александар Кржаловски во емисијата 24 отворено потенцираше дека здружението во Битола не било единствено, како сздружението „Ратко“. Нема забрана за користење на бил кое име ако некој сака да регистрира, се додека целите на здруженијата не е уривање на уставниот поредок.

– Самата посета демонстрира колку не се разбираме и како кај нас е доживеана личноста на Ванчо Михајлов. Премиерот Петков го плати данокот на неискуството. Тој кога стана премиер имаше добра намера да го реши спорот, но поискусните политичари, особено Каракачанов и Захариева кои ја направија кашата, го изиграа и го спуштија од намерите, а особено претседателот Радев. Со тоа ја дестабилизираа бугарската влада и ќе го пуштат Петков низ вода.- вели Кржаловски.

ТОП ВЕСТИ

Северна Кореја тестираше подводен дрон со нуклеарно оружје

Новиот систем на подводни беспилотни летала, како што објави државната агенција КЦНА, е наменет за тајни напади во водите на непријателот со цел да...

Полиција повикана во домот на Ријана откако непознат маж се обидел да ја запроси

Полицијата била повикана во домот на Ријана во четвртокот откако во куќата дошол маж со намера да ја запроси пејачката. Човекот, чиј идентитет не се...

Земјотрес во Бања Лука

Земјотрес со јачина од 3,8 степени по Рихтер се случи утринава во Бања Лука. Земјотресот е регистириран околу 7:30 часот, покажува Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар...

СДСМ: Во заложништво на Апасиев, Мицкоски е класичен антиевропски политичар

Христијан Мицкоски е класичен антиевропски политичар, заложник на Димитар Апасиев и Левица, со кого се наптреваруваат во блокади и кочење на државата велат од...

(ВО ЖИВО) Изјави на премиерот Ковачевски, министерот Меџити и амбасадорката Агелер

Изјави на премиерот Димитар Ковачевски, министерот за здравство Фатмир Меџити и амбасадорката на САД, Анџела Прајс Агелер по посетата на реновираниот дел на Универзитетската...