Кунде: Можев и во Челзи, но ја избрав Барселона


Барселона денес го претстави дефанзивецот кој пристигнува од Севиља, Жил Кунде.

И Кунде го потврди она што се пишуваше во медиумите, дека бил блиску до потпис со Челзи, но на крајот Барселона победила во трката за неговиот потпис.

Клучен момент за тој да ја избере Барселона бил разговорот со Чави.

„Можев да се одам и во Челзи, но ја избрав Барселона поради амбициозниот проект. После разговорот со Чави веднаш ја почувствував неговата пасија и колку многу сака да бидам дел од неговиот тим. Тоа беше многу важно за мене“.

Од него Чави побарал две работи.

„Во разговорот исто така ми кажа дека од мене ќе бара да бидам агресивен и да ја изнесувам топката од одбраната“, изјави Кунде.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Груби-Ван дер Белен: Австрија силно го поддржува процесот на европска интеграција на Северна Македонија

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците  Артан Груби, придружуван од премиерот Димитар Ковачевски, како и други министри,...

Замрзнати и намалени цените на хигиенските производи

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. Највисоките...

Маск и група експерти бараат пауза во развојот на вештачката интелигенција поради „ризици за општеството“

Илон Маск и група експерти за вештачка интелигенција повикуваат на шестмесечна пауза во развојот на системи помоќни од неодамна лансираниот GPT-4, во отворено...

Ковачевски-Белен: Потврдена одличната соработка со Австрија, Северна Македонија одлучно продолжува на патот кон ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска оствари средба со сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој престојува...

Лефков и Ковачки го злоупотребуваат пратеничкиот имунитет за навреди и дискредитации

Политичката коректност и пристојна комуникација меѓу пратениците е одамна изгубена во нашето Собрание. Наместо аргументирана дебата, факти, говорницата се користи за меѓусебни навреди и...