Лапорта: Дембеле? Тој повеќе не е наш фудбалер


Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта не отстапува од позицијата дека клубот нема да се согласи на финансиските услови на Осман Дембеле.

Договорот на Дембеле со Барселона истече на 30-ти јуни и тој во моментов е слободен агент. Французинот не е задоволен од понудата на Барселона и одби да ја продолжи соработката.

„Осман повеќе не е наш фудбалер. Немаме поставено краен рок за постигнување на договор со него. Тој или треба да ја прифати понудата или да си замине“.

„До сега Дембеле не ја прифатил понудата, но исто така и не ја одби. Меѓутоа, со сигурност нема да му понудиме повеќе бидејќи мораме да ги следиме финансиските ограничувања за платите“, изјави Лапорта.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Пендаровски на Шерец му заблагодари за словенечката поддршка за пристапувањето на нашата земја кон ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на земјава. На средбата беше потврдена...