Лапорта: ПСЖ и Челзи му нудеа повеќе пари на Левандовски


Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта не го криеше задоволството од комплетирањето на трансферот на Роберт Левандовски.

Барселона за услугите на Левандовски плати 45 милиони евра, додека останатите пет милиони ќе ги исплатат преку различни бонуси.

Лапорта откри дека Полјакот имал и подобри понуди, но тој ја избрал Барселона.

„Мора да бидеме благодарни за неговиот избор, со оглед на тоа дека ја прифати нашата понуда, иако Челзи и ПСЖ му нудеа повеќе пари“, откри Лапорта.

„Во исто време го принуди Баерн да го пушти во Барселона. Левандовски е како митралез за голови. Добивме врвен голгетер“, додаде Лапорта.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...