Ливерпул падна во Лондон – Вест Хем со историски најдобар старт во ПЛ


Лондонски Вест Хем попладнево со 3-2 го совлада тимот на Ливерпул и го прескокна на табелата во англиската Премиерлига.

Пулените на Јирген Клоп играа добро во првото, но сосема потфрлија во второто полувреме.

„Чеканите“ досега имаат одлична сезона, трети се на табелата со 23 бода.

Ливерпул имаше лош почеток на мечот, по четири минути игра голманот Алисон си постигна автогол.

Сепак „црвените“ преку Александер Арнолд во 41 минута ја вратија резултатската рамнотежа.

Во второто полувреме најпрво Форналс во 67., а потоа и Курт Зума во 74. минута погодија за добра предност во завршницата.

Ливерпул до крајот единствено успеа да го ублажи поразот, преку Дивок Ориги во 83 минута за конечните 3-2.
Ливерпул денеска го доживеа првиот сезонски пораз во ПЛ.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...