Лутите навивачи на Гладбах влегоа во соблекувалните по болниот пораз во дербито на Рајна

Баерн Минхен се подготвени да се обидат да го „украдат“ талентот на Барселона, Гави веќе ова лето, плаќајќи ја откупната клаузула од 50 милиони евра, иако тинејџерот има договор со каталонскиот клуб само до 2023 година.

Откако претходниот тренер на Барселона, Роналд Куман му даде шанса на Гави, кој е во Барселона од својата 10-та година, тој импресионираше и повеќе европски гиганти беа поврзувани со неговото име, како Челси и Ливерпул, но според „Мундо депортиво“, најзаинтересирани се во редовите на германскиот шампион, кои имаа шанса да го гледаат тинејџерот одблиску во двата меча од Лигата на шампионите оваа сезона (кои Баерн ги доби со 3:0).

Според „Мундо“, интересот на Баерн ги загрижува во Барселона, бидејќи кога „Германците ќе постават цел, обично ја остваруват“. Ова исто така може да биде реакција на шпекулациите дека Барселона е заинтересирана за легендарниот напаѓач на Баерн, Роберт Левандовски, кој исто така има договор до 2023 година.

Од друга страна тинејџерот може интересот на Баерн да го искористи за да добие нов договор со далеку подобри услови – тој добива 100.000 евра годишно од Барселона.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...