Мајсторска асистенција на Бернардески во Канада 🎥


Федерико Бернардески од пред десетина дена е нов играч на Торонто, канадскиот клуб кој се натпреварува во МЛС лигата.

Бернардески во Канада пристигна како слободен играч. Во Торонто му се придружи на Лоренцо Инсиње.

Со оглед на тоа дека Јувентус за него пред пет години плати 40 милиони евра и штоБернардески се уште е во години кога може да игра на највисоко ниво, а освен тоа го освои и ЕП со Италија пред една година овој трансфер спаѓа во најчудните ова лето.

Италијанецот одлично дебитираше во МЛС лигата и апиша гол и асистенција против Шарлот, а во канадското првенство против Ванкувер имаше одличн систенција за 1:1.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографии » opserver.mk

 Новите Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G  целосно ќе ве освојат оваа пролет со својата функционалност, достапност и секако, со уште подобрената...

Италија ја ограничи употребата на податоците на италијанските корисници од апликацијата ChatGPT

Италијанската агенција за заштита на податоци денеска објави дека отворила истрага против апликацијата ChatGPT на OpenAI поради сомневање за прекршување на правилата за...

Зеленски и шефовите на странски држави и влади оддадоа почит на жителите на Буча убиени од руските агресори

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, заедно со повеќе шефовите на странски држави и влади им оддаде почит на жителите на Буча убиени од...

Работната група за уставните измени ќе работи и без ВМРО-ДПМНЕ

Ако ВМРО-ДПМНЕ одбие да се вклучи во работната група за уставните измени, тоа ќе биде негативно за процесот кој треба да ја одреди иднината...

Груби се сретна со в.д. Германскиот амбасадор Ото Граф: Уставни промени годинава!

Скопје, 31 март – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, се сретна со в.д. амбасадорот...