Македонија „скокна“ пет места на ФИФА листата

Реал Мадрид го чека голема работа во летниот преоден рок. Клубот ќе биде активен на трансфер пазарот, но ќе мора да води преговори со играчи чии договори истекуваат во јуни 2023 година.

Еден од нив е Марко Асенсио. Неговиот договор истекува наредната сезона, тој сака да остане во Мадрид, но има и две други понуди.

Тотенхем и Милан, според шпанските медиуми, покажале сериозен интерес за крилниот напаѓач.

Приоритет на Асенсио е да остане во Реал, но пред да ја донесе конечната одлука, ќе почека да види кој ќе пристигне во клубот во летниот преоден рок.

Медиумите тврдат дека Килијан Мбапе ќе се пресели во Мадрид, а клубот се обидува да го договори Ерлинг Халанд.

Доколу двајцата пристигнат на „Сантијаго Бернабеу“, Асенсио би можел да го напушти клубот. Јасно е дека со Винисус, Бензема и Родриго, конкуренцијата за место во нападот ќе биде пеколна.

ТОП ВЕСТИ

Сити спреми нов договор, Халанд најплатен во Премиер лигата

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIЕрлинг Халад во својата прва сезона во дресот на...

Најневеројатен шверц на луѓе, на српските цариници не им се верувало дека е можно

Неверојатна сцена синоќа доживеале цариниците во Градина. Имено тие ја отвориле хаубата на еден автомобил и внатре виделе жена скриена меѓу моторот и ладилникот...

Почнува летното сметање на времето

Стрелките на часовникот ноќеска во два часот ќе покажуваат три часот. Со промената на сметањето на времето почнува летното сметање на времето и ќе...

Груби: Не сметам, знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени 

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со изјавите шшто доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ дека на власта и недостигаат 10 пратеници за усвојување на уставните измени,...

Ал Пачино на романтична вечера со 54 години помладата партнерка (ФОТО)

Холивудскиот актер Ал Пачино ужива во љубовта со пет децении помладата партнерка. Ал Пачино е снимен за време на романтичен состанок со неговата 54...