Манчестер Јунајтед спреми нов договор за Тен ХагДерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓


Раководството на Манчестер Јунајтед е задоволно од работата на Ерик тен Хаг и спреми нов договор за холандскиот стратег.

Промената на сопственичката структура нема да има влијае на менаџерот и „црвените ѓаволи“ сакаат долгорочно да го задржат Тен Хаг на „Олд Трафорд“.

Под водство на Холанѓанецот, Манчестер Јунајтед по шест години го крена првиот пехар, трофејот во Карабао купот, а се уште се натпреваруваат за трофеи и во ФА Купот и Лигата на Европа.

Тимот игра одлично под водство на Тен Хаг, има авторитат во соблекувалната и играчите го почитуваат.

Раководството на клубот е максимално задоволно од неговата работа и сака да му понуди нов договор, со подобрени финансиски услови.

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...