Марота: Дибала? Веќе имаме многу силен напад


Генералниот директор на Интер, Бепе Марота денес зборуваше на пресконференција заедно со тренерот Симоне Инзаги.

Неизбежно новинарите го прашаа за Пауло Дибала за кого веќе подолго време се шпекулира дека ќе потпише за Интер.

Дибала во моментов е слободен агент, се чинеше дека е на чекор од потпис во Интер, но откако пристигна Лукаку преговорите се во застој.

„Дибала е дел од таа група на фудбалери кои се слободни агенти, па поради тоа беше една од опциите. Никогаш не се случило толку добри фудбалери да се слободни и без клуб, но тоа е доказ дека фудбалот се менува“.

„Јас имам одличен однос со Дибала и за нас тој претставуваше добра можност, но имаме многу напаѓачи. Нашиот напад во моментов е многу силен, имаме голем избор на врвни напаѓачи“, истакна Мората.

Со ова Мората индирекно потврди дека клубот најпрво треба да се ослободи од Санчез и Џеко за да потпише со Пауло Дибала.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Пендаровски на Шерец му заблагодари за словенечката поддршка за пристапувањето на нашата земја кон ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на земјава. На средбата беше потврдена...