Марсијал „воопшто не е заинтересиран“ за Њукасл


Антони Марсијал сака да замине од Манчестер јунајтед за да добие шанса да игра повеќе пред Светското првенство во Катар, но воопшто не е заинтересиран за трансфер во супер-богатиот Њукасл јунајтед, тврди „Дејли телеграф“.

26-годишниот Французин е со Јунајтед од 2015 година кога тие го купија за 36 милиони фунти од Монако, но оваа сезона има само два старта во Премиерлигата и четири вкупно во сите натпреварувања. Тој беше поврзуван со повеќе клубови, како Севилја и Барселона, но јасно им кажал на своите агенти дека Њукасл не е клуб за него.

Њукасл се подготвуваат да го комплетираат првото засилување по купувањето од страна на саудиските инвеститори, откако Киеран Трипиер веќе пристигна во Англија да го комплетира трансферот од 12 милиони фунти од Атлетико Мадрид.

ТОП ВЕСТИ

Предлогот на Рама за формирање ЗСО на Косово стигна до германската влада

Нацрт-предлогот за Статутот на Заедницата на српските општини на албанскиот премиер Еди Рама стигна до германската влада, потврдено е за „Косово онлајн“. Владата во Берлин,...

Чоколадно смути со овошје

                      Состојки: (за 2 лица) – 1 зрела банана (замрзната) – 5 јагоди (замрзнати) – 2 дл млеко или бадемово млеко – 1 лажичка ванилин шеќер – 2 лажици какао – мраз...

Пентагон го демантира „Волстрит журнал“, Кинезите не граделе шпионска станица во Куба

Пентагон не е запознаен со кинеско-кубанскиот план за формирање кинеска шпионска станица за електронско прислушување на територијата на Куба. Портпаролот на Министерството за одбрана, Пет...

Ким Кардашијан има ново момче: Мистериозниот маж го носела во ресторан во кој одела со бившиот

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан откри дека се гледа со мистериозен маж, а за да го скрие неговиот идентитет, му го дала прекарот „Фред“. Најпознатата старлета...

(Видео) Невреме во Белград: од силните громови испукале стаклата на автомобилите

Силно невреме го зафати синоќа Белград и направи хаос. Според снимките кои беа објавени на социјалните мрежи, грмотевиците биле многу силни и имало во...