PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Марсијал „воопшто не е заинтересиран“ за Њукасл

Jan 23, 2022

[ad_1]

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Антони Марсијал сака да замине од Манчестер јунајтед за да добие шанса да игра повеќе пред Светското првенство во Катар, но воопшто не е заинтересиран за трансфер во супер-богатиот Њукасл јунајтед, тврди „Дејли телеграф“.

26-годишниот Французин е со Јунајтед од 2015 година кога тие го купија за 36 милиони фунти од Монако, но оваа сезона има само два старта во Премиерлигата и четири вкупно во сите натпреварувања. Тој беше поврзуван со повеќе клубови, како Севилја и Барселона, но јасно им кажал на своите агенти дека Њукасл не е клуб за него.

Њукасл се подготвуваат да го комплетираат првото засилување по купувањето од страна на саудиските инвеститори, откако Киеран Трипиер веќе пристигна во Англија да го комплетира трансферот од 12 милиони фунти од Атлетико Мадрид.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ