Медевдев му одговори на францускиот министер: Внимајте како се изразувате, економските војни често се претвораат во вистински

Заменик претседаѕелот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, на Твитер одговори на изјавата на францускиот министер за економија, Бруно ле Мер, кој изјави дека Франција и објавила економска војна на Русија.

Медведев порача дека во историјата на човештвото економските војни честопати се претворале во вистински војни и дека не треба да се заборави на тоа кога се даваат непромислени изјави.

Некој француски министер кажа дека и објавиле економска војна на Русија. Внимавајте на изразувањето господа и не заборавајте дека во човечката историја економските војни честопати се претворале во вистински – порача Медведев.

ТОП ВЕСТИ

Северна Кореја тестираше подводен дрон со нуклеарно оружје

Новиот систем на подводни беспилотни летала, како што објави државната агенција КЦНА, е наменет за тајни напади во водите на непријателот со цел да...

Полиција повикана во домот на Ријана откако непознат маж се обидел да ја запроси

Полицијата била повикана во домот на Ријана во четвртокот откако во куќата дошол маж со намера да ја запроси пејачката. Човекот, чиј идентитет не се...

Земјотрес во Бања Лука

Земјотрес со јачина од 3,8 степени по Рихтер се случи утринава во Бања Лука. Земјотресот е регистириран околу 7:30 часот, покажува Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар...

СДСМ: Во заложништво на Апасиев, Мицкоски е класичен антиевропски политичар

Христијан Мицкоски е класичен антиевропски политичар, заложник на Димитар Апасиев и Левица, со кого се наптреваруваат во блокади и кочење на државата велат од...

(ВО ЖИВО) Изјави на премиерот Ковачевски, министерот Меџити и амбасадорката Агелер

Изјави на премиерот Димитар Ковачевски, министерот за здравство Фатмир Меџити и амбасадорката на САД, Анџела Прајс Агелер по посетата на реновираниот дел на Универзитетската...