Меси бара гаранции пред да потпише нов договорДерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓


Лионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но на маса има понуда од ПСЖ за продолжување на соработката.

Навивачите на ПСЖ го исвиркуваат, но раководството сака да го задржи и работи на нов договор.

Трансфер експертот Фабрицио Романо истакнува дека Меси сака да знае кави потези ќе повлечат клупските челници за наредната сезона. 

Го интересира кој ќе го води тимот и како ќе изгледа пред да стави потпис на нов договор.

„Она што го знам е дека ПСЖ веќе има дадено понуда до Меси, а тој чека да донесе одлука врз основа на проектот, тренерот и некои клучни детали. Се е на Меси и неговиот татко Хорхе“, истакнува Романо.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ утре одбележува 21 годишнина од своето постоење

Демократската унија за интеграција (ДУИ)  утре на 5 јуни по повод 21-годишнината од своето постоење со свечен коктел во хотелот " Александар палас" во...

Славната пејачка се обрати кон хејтерите: „Јас сум во мојата дебела фаза, па што?“

Музичарката со албанско потекло Бебе Реџа сподели фотографија од нејзиниот стомак на Твитер откако видела како луѓето го бараат нејзиното име со зборот „дебела“...

Директорот на Nvidia: Секој може да програмира со помош на вештачка интелигенција

Вештачката интелигенција значи дека секој сега може да биде компјутерски програмер бидејќи сè што треба да направи е да „разговара со компјутерот“, изјави денеска...

Зеленски: Најмалку 500 украински деца загинаа во војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека најмалку 500 украински деца биле убиени во војната на Русија против неговата земја. Тој го изјави ова...

Османи во Будва: Од 1 јули Северна Македонија го презема претседавањето со Процесот за соработка во Југоисточна Европа

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи утре ќе учествува на состанокот на министрите за надворешни работи на Процесот за соработка на Југоисточна Европа (ПСЈИЕ),...