Меси спаси детенце од редарите за да направи селфи со него 🎥


Тимот на ПСЖ го освои првиот трофеј во новата сезона откако во Суперкупот на Франција славеа против Нант со 4:0.

Еден од стрелците на головите беше Лионел Меси кој постигна гол со вистинска мајсторија. После натпреварот Аргентинецот уште еднаш ја покажа својата големина.

Едно од детенце од трибината се спушти пред тунелот и се обидуваше да дојде до Аргентинецот за фотографија додека обезбедувањето го попречуваше. Сепак, на крајот Меси реагираше и детенцето доби драгоцен момент кој ќе го памети до крајот на животот.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...