PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Метеоролозите со ново предупредување: Очекувајте нов студен бран – познато кога ќе вее снег

Jan 27, 2022

Времето денес претпладне ќе биде со умерена до значителна облачност, освен на запад каде ќе преовладува сончево време. Попладне облачноста ќе се намали. Вдолж Повардарието и во источните делови ќе дува слаб до умерен северен ветер.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Утре кон крајот на денот и во сабота претпладне претежно во западните делови ќе има локални врнежи од снег. Во сабота ќе дува засилен северен ветер, што повторно ќе ја намали дневната температура. Нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник.

Прогноза за 29.01.2022
Минимална температура: -6°C до 3°C Максимална температура: 0°C до 7°C

Прогноза за 30.01.2022
Минимална температура: -9°C до -2°C Максимална температура: 3°C до 10°C

Прогноза за 31.01.2022
Минимална температура: -6°C до 2°C Максимална температура: 4°C до 10°C

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ