Милевски: Паднавме на физички план во второто полувреме


Фаворитите Шпанија и Португалија забележаа победи во третото коло, во Фрупата 2 од А-дивизијата во Лигата на нации. Шпанците славеа на гостински терен, а Португалците за полувреме ја добија Чешка. Во Б-дивизијата, третото коло се одигра во Групата 4, Србија забележа минимална победа во Шведска, а Норвешка и Словенија одиграа без голови.

Шпанците, во Женева, во раната фаза на натпреварот го постигнаа единствениот гол. Стрелец беше Пабло Сарабија во 13.минута.

Португалија, на стадионот на Спортинг во Лисабон, ја победија Чешка со 2:0. Поругалците во периодот од 33. до 38.минута ја обезбедија победата, кога Вацлик го совладаа Кансело и Гуедеш.

На табелата во оваа група Португалија води со седум бода, два повеќе од Шпанија, Чешка има четири, а Швајцарија е без освоен бод.

Норвешка не успеа во Осло да ја победи Словенија. Словенците, во третото коло го освоија првиот бод во ова изданија на Лигата на нации. Словенците успеаја да се одбраната во последните 30.минути, кои ги одиграа со фудбалер помалу. Блажич во 63.минута доби црвен картон.

Србија, на стадионот во Солна, славеше над Шведска. Србите доминираа во поголемиот дел од натпреварот, а во последните пет минути успеаја да се одбранат од шведските напади.

Решавачкиот момент на натпреварот се случи во последните секунди од првото полувреме кога Јовиќ успеа да го совлада Олсен.

Норвешка со седум бода води во оваа група, Србија со бод помалку е на второто место, Шведска освои три, а Словенија еден бод.ТОП ВЕСТИ

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...

„ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ“: Ќе наврнат над 40 литри воден талог, Попоски ги предупредува граѓаните, еве каде е најкритично!

Метеорологот Славчо Попоски предупредува дека поројно врнежи од дожд доаѓаат во земјава. Тој истакна дека во текот на денешниот ден на многу места во Македонија...

ВИДЕО: Маж загина набоден од бик на традиционалниот фестивал во Валенсија

Еден човек им подлегнал на повредите откако бил набоден од бик за време на фестивал во источна Шпанија, соопштија денеска властите. Жртвата, која не е именувана,...