Министерот Бочварски: Преку искористување на ИПА средствата ја модернизираме инфраструктура во земјата

Заедно со вицепремиерот за европски прашања, Bojan Maricik денеска разговаравме за приоритетите во однос на ИПА фондовите.
Преку ефикасното искористување на ИПА средствата значително ја подобруваме и модернизираме инфраструктура во земјата, што директно придонесува за поквалитетен живот на сите наши граѓани.

ТОП ВЕСТИ

Елмас и Чурлинов ја скршија цврстата Малта на „Тодор Проески“

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНа Арената „Тодор Проески“, Македонија вечерва забележа победа против...

Шетала гола на улица со денови: Популарна актерка сместена на психијатрија (ФОТО)

Тинејџерската филмска ѕвезда Аманда Бајнс со денови бесцелно талкала низ улиците на Лос Анџелес, а потоа почнала да се шета целосно гола, по...

Битиќи со порака до компаниите: Не стравувам од вештачко враќање на цените, граѓаните нема да ја плаќаат цената

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, потенцира дека не стравува од вештачко враќање на цените на производите што сега се со замрзнати вредности. „Првите позитивни...