Министерот Халити острвари средба во преставници од АМС: Се разговараше за начините за спроведување на заеднички проекти

Министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити денеска одржа работна средба со претставници на Агенцијата за млади и спорт.
Средбата беше искористена за меѓусебно запознавање и разгледување на можностите за продолжување, продлабочување и интензивирање на соработката.
Се разговараше за начините за спроведување на заеднички проекти и други активности во насока на унапредување на работата на администрацијата.
Заклучок од овој состанок е заедничката определба за професионална, ефикасна и ефективна администрација базирана на дигитализација, која ќе одговори на потребите на граѓаните.

ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Сопругата на Канје Вест се појави во црква во морбидно издание

255 Раперот Канје Вест се ожени со Бјанка Сенсори пред неколку месеци, а парот привлекува големо внимание на јавни места. Така, тие се појавија во...

Анастасија Ражнатовиќ насмеана покрај Немања Гудељ по загубата на бебето

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се поддржуваат еден со друг и во најтешките и во најубавите денови. Српскиот пар прослави за победата на тимот...

Битиќи со германските компании: Нудиме поволно деловно опкружување, стратешки предности и силна владина поддршка

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари средба со делегацијата...

Шакира има НОВА ЉУБОВ? Пејачката видена на јахта со познат спортист (ФОТО)

170 Колумбиската пејачка Шакира повторно го привлече вниманието поради приватниот живот, но сега причината не е нејзиниот поранешен партнер, туку некој за кој се...

Груби присуствуваше на редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...