Мино Рајола е жив


Информацијата која ја објавија еминентни италијански и светски медиуми, дека познатиот фудбалски менаџер Мино Рајола починал на 54-годишна возраст не е точна.

Рајола во четвртокот бил хоспитализиран поради тешка здравствена состојба, а набрзо сите еминентни медиуми објавија дека тој починал.

„Мојата моментална здравствена состојба за оние кои се прашуваат: лут сум што ме убија по втор пат во четири месеци. Изгледа дека можам да оживеам“, објави Рајола на својот Твитер профил.

Смртта на Рајола ја негираше и директорот на интензивна нега во клиниката Сан Рафаеле, каде менаџерот е хоспитализиран.

Лут сум поради повиците на таканаречените новинари кои шпекулираат човек кој се бори за својот живот“, изјави Алберто Зангрило.

Рајола во јануари имаше деликатна операција поради неидентификуван проблем, а пред неколку часа италијанските медиуми објавија дека тој починал.

Рајола е еден од највлијателните фудбалски агенти чии клиенти се Пол Погба, Златан Ибрахимовиќ, Џанлуиџи Донарума, Марко Верати, Ерлинг Халанд …

Нему му претстои исклучително напорно лето бидејќи се очекува голем трансфер на Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд, како и евентуално заминување на Пол Погба од Манчестер јунајтед.

 

©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...