Мирјана Карановиќ во секси издание/ФОТО


Легендарната југословенска и српска актерка Мирјана Карановиќ важи за авангарда. По летните целосно голи фотографии од плажа, таа ги изненади своите следбеници на Инстаграм со селфи во црн, тесен корсет кој одлично и прилега.

„Пред премиера! „Камен“, Мариус фон Мајенбург… Ова не е костим од претставата! Ова е во соблекувалната. Малку радост ја убива тремата“, напиша актерката под фотографијата и предизвика лавина позитивни коментари.

„Немам зборови, прекрасна“, „Кој ќе гледа претстава покрај вакво тело?“, „Отсекогаш сте биле олицетворение на убавина“, „За пример“, се само дел од коментарите што ги доби актерката.

„Пред премиерот! „Камен“, Мариус фон Мајенбург… Ова не е костим од претставата! Ова е во соблекувалната. Малку радост ја убива нервозата“, напиша актерката под фотографијата и предизвика лавина позитивни коментари.

„Немам зборови, убава“, „Кој ќе гледа претстава покрај вакво тело?“, „Отсекогаш сте биле олицетворение на убавината“, „На пример“, се дел од коментарите на актерката.

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...