Модриќ го продолжи договорот со Реал


Португалскиот репрезентативец Ренато Санчез постигнал договор со Милан. Во Милано тој ќе има годишна плата од 3.000.000 евра.

Новинарот Фабрицио Романо тврди дека во наредните денови челниците на Лил и Милан треба да се договорат за висината на обесштетувањето за португалскиот фудбалер.

Проценките се дека актуелниот италијански шампион, за Португалецот ќе траба да плати 20.000.000 евра.

Санчез (24), доаѓа во Милан на местото од Франк Каси, кој треба да се пресели во Барселона.

Португалецот во 2016 година беше прогласен за најдобар млад фудбалер на Европското првенство во Франција.

Санчез кариерата ја започна во Бенфика, а во 2016 година како еден од најталентираните светски фудбалери се пресели во Баерн за 35.000.0000 евра.

Не се снајде најдобро во Минхен, една сезона играше како позајмен фудбалер во Свонси, а во 2019 година се пресели во Лил, каде што неговата кариера повторно тргна да се движи по нагорна линија.

Санчез е првиот трансфер на Милан по освојувањето на титулата во Италија.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...