Мурињо е заблагодари на навивачите на Интер и посака да станат шампиони

Лука Дончиќ се врати во тимот на Далас маверикс, но неговите 30 поени и 10 скока не беа доволни за победа, откако Руди Гобер во драматична завршница донесе 100:99 победа за Јута џез за израмнување на плејоф-серијата на 2:2, додека Бруклин нетс се пред елиминација, откако загубија со 109:103 од Бостон селтикс.

Јута имаа одлично прво полувреме, но Дончиќ го инспирираше Далас за камбек за 81:78 предност пред последната четвртина. Тогаш на 11 секунди пред крајот Гобер поентираше, а во последниот напад, Спенсер Динвиди утна Маверикс за израмнување на серијата. Кај Јута, Џордан Кларксон заврши со 25 поени, 23 уфрли Донован Мичел, а Гобер заврши со 17 поени и 15 скока.

Бруклин нетс, пак, се пред елиминација, откако го загубија и првиот домашен меч со Селтикс. Кевин Дурент и Кајри Ирвинг имаа по 16 поени за Бруклин, но Бостон го имаа расположениот Џејсон Тејтум, кој заврши со 39 поени.

Израмнето е и меѓу Минесота тимбервулфс и Мемфис гризлис, откако Минесота стигна до 119:118 победа, предводени од Карл-Ентони Таунз со 33 поени и 14 скока и Ентони Едвардс со 24 поени.

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...