Најголемата трансферна желба на Милан е на „Етихад“


Италијанскиот калчолигаш Милан доби неверојатна шанса од градскиот ривал Интер за да го освои „скудетото“ оваа сезона, но раководството на клубот веќе размислува и како ќе изгледа тимот во следниот шампионат.

Новите сопственици од Бахреин, кои треба да го купат клубот од „Сан Сиро“ по завршување на оваа сезона, ќе инвестираат околу 200 милиони евра за засилувања, а во Милан веќе ги знаат приоритетите.

Тренерот Стефано Пиоли сака засилување за десната крилна позиција, а најголема желба е ѕвездата на Манчестер Сити, Ријад Марез. Тој на лето ќе влезе во последната година од договорот и „граѓаните“ се подготвени да го продадат за околу 40 милиони евра.

Милан е подготвен да ја плати отштетата и да го доведе Марез, за кого се интересираат и Пари Сен Жермен и Барселона.

©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ ќе одбележува 21 години во „Александар Палас“, Шекеринска една од говорниците

емократската унија за интеграција (ДУИ) денеска ја одбележува 21-годишнината од формирањето. Раководството на партијата, предводено од лидерот Али Ахмети и членови на партијата ќе...

Седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците

Во Собранието денеска ќе се одржат седници на две собраниски комисии и Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и Законодавно-правната комисија. На дневен...

Тројца кинески астронаути се вратија на земјата

Кинеските астронаути од вселенското летало Шенжу-15 безбедно се вратија на Земјата во недела, 4 јуни, по мисијата на кинеската орбитирачка вселенска станица која траеше...

Претседателот на Естонија Алар Карис во Албанија од 7 до 9 јуни

Претседателот на Естонија, Алар Карис, од 7 до 9 јуни ќе престојува во Албанија на покана на претседателот на таа земја Бајрам Бегај, пишува...

(Фото) Џенифер Гарнер, бившата жена на Бен Афлек ги однесе децата на Џеј Ло во Дизниленд

Однесувањето на Џенифер Лопез и Бен Афлек  на јавни настани поттикна гласини дека има проблеми во нивната врска. Можеби неочекувано многу за нивната врска...