На плажа на Халкидики пронајдено машко тело

Телото на постар маж, чиј идентитет не е познат, синоќа грчката крајбрежната стража со помош на пожарникари го извлекле од тешкиот дел на плажата на населбата Бати, во општина Неа Пропонтида на Халкидики.

Како што објавуваат грчките медиуми, станува збор за витко тело на маж на возраст од приближно 75 години, висок 1,75 м. Екипа на Брза помош го пренела телото во Здравствениот дом Неа Муданија, а потоа во Општата болница Полигирос, каде што била констатирана смрт.

Обдукција врз телото е наредена од страна на пристанишната служба на Муданија, која ја спроведува прелиминарната истрага.

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...