На погребот на Ранко Ескобар се носеа панцирни чадори, а присуствуваа 20 мистериозни гости

Вчера беше погребан Ранко Радошевиќ (54), познат како Ранко Ескобар, а на вечниот одмор го испратија околу 500 луѓе, но посебно внимание привлекоа мистериозните гости.

20-тина лица со црни маски, качулки, наочари, од кои некои имаа и панцирни  чадори отпорни на куршуми, стоеја во формација во вид на стража за да го покријат мистериозниот маж кој дојде да му изрази сочувство на семејството и да го испрати Радошевиќ во неговото вечно почивање.

Чуварите и пацирни чадори не се невообичаени на погреби на мафијаши.

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...