На последната објавена фотографија Белмондо е со неговата 18-годишна ќерка Стела/ФОТО

Легендарниот француски актер, Жан-Пол Белмондо почина денеска на 88-годишна возраст а зад себе остави три деца, синот Пол и ќерките Флоренс и Стела.

Токму со 18-годишната Стела, актерот позира на последната фотографија што ја објави на својот Инстаграм профил пред една година.

Таткото и ќерката позираа заедно прегрнати на маса, а фотографијата собра над 15.000 лајкови.

За потсетување, Белмондо во 1952 година се ожени со Елоди Константин со која имаше три деца – Патриција, Флоренс и Пол, а се разведоа во 1965 година. Неговата најстара ќерка Патриција почина во 1994 година во пожар што ја зафати нивната куќа.

Од 1965 до 1972 година Белмондо беше во врска со актерката Урсула Андерс, а од 1972 до 1980 година со актерката Лаура Антонели. По неа во неговиот живот влезе пејачката Карлос Сото Мајор, а од 2008 до 2012 негова придружничка беше манекенката Барбара Гандолфи.

Во 2002 година Белмондо се ожени со танчерката Нејти Тардивел со која живееше заедно десет години. Една година подоцна, белмондо кој тогаш имаше 70 години со Нејти ја доби ќерката Стела. Од втората сопруга се разведе во 2008 година, но блискиот однос со неговата најмала ќерка остана до неговата смрт.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...