Нагелсман може да го наследи Конте во Тотенхем

Mar 27, 2023

[ad_1]


Македонија – Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓


Баерн Минхен се одлучи на изенадувачки потег и му врачи отказ на Јулијан Нагелсман пред неколку дена.

Нагелсман имаше договор со Баерн до 2026 година, но германските медиуми пренесуваат дека имал големи недоразбирања со раководството и со дел од фудбалерите.

Се чини дека 35-годишниот Германец нема долго да чека на нов ангажман, бидејќи силен интерес за него покажува Тотенхем.

Тотенхем е во потрага по нов тренер за следната сезона, откако вчера и официјално се раздели со Антонио Конте.

Сега откако Нагелсман е слободен „спарси“ ќе се насочат кон негов ангажман и наскоро ќе стапат во контакт со неговиот агент.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ