Нант му се поклони на „кралот“ Лазаров


Фудбалската репрезентација на Белгија беше убедлива во Брисел и ја декласира Полска со 6:1. Роберт Левандовски донесе водство за гостите, но Аксел Витсел израмни пред крајот на полувремето. Во вториот дел, „црвените ѓаволи“ ја покажаа силата и постигнаа уште четири гола.

Кевин де Брујне се погрижи за пресврт, а потоа Леандро Тросар учествуваше со два гола. Дендонкер и Оперда го заокружија убедливиот триумф.Холандија во завршницата стигна до победа (1:2) на гости против Велс. Вегорст во 94.минута постигна победнички погодок, како реакција на голот на Норингтон – Дејвис во 92.минута. Копмајнерс во 50.минута го отвори резултатот.

 

Во Лигата Б, Шкотска ја совлада Ерменија со 2:0, а Украина на гости победи Република Ирска со 0:1, со голот на Виктор Циганков.

ТОП ВЕСТИ

(Видео) Сондата со примерок од опасниот астероид стигна на Земјата

Сондата со примерок од астероидот Бену слета на Земјата во неделата. Научниците на НАСА се надеваат дека материјалот може подобро да објасни како настанал...

Во Дебар отворен фестивалот “Албански театар во Македонија”

Со претставата „Лет над албанскиот театар” во режија на Ерсон Зимберај, а во изведба на албанскиот театар од Куманово, синоќа  во Центарот за култура...

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...