Наполи и Реал рутински до четвртфинале🎥Стани YouTuber! Пријави се, ова е твојот ден!↓↓↓


Наполи и Реал Мадрид се последните четвртфиналисти во Лигата на шампиони откако вечерва запишаа рутински победи против Ајнтрахт и Ливерпул.

Иако уште од првите натпревари имаа солидна предност, Наполи и Реал вечерва не дозволија изненадување и запишаа нови победи.

Реал и Ливерул одиграа возбудлив натпревар на „Сантиаго Бернабеу“ со многу шанси на двете страни. Во првото полувреме мрежите мируваа, но најзаслужен за тоа беше Алисон, кој имаше неверојатна одбрана после шутот на Винисиус.

Во вториот дел Реал најпрво создаде чиста шанса преку Валверде, но Алисон повторно беше поуспешен. Сепак, Бензема во 79-та минута Бензема постигна гол, кој на крајот се покажа како конечен резултат 1:0.

Наполи запиша уште една висока победа против Ајнрахт, а херој беше Осимен кој постигна два гола, Зелински ги постави конечните 3:0. Елмас влезе во игра во 74-та минута на местото на Кварацхелија.

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...