Наумовски: Заслуживме да се радуваме


Шкупи е нов фудбалски шампион на Македонија. Со денешниот триумф против Ренова (2:0), тимот од Чаир има недостижна предност на врвот на табелата пред конкурентите.

Капитенот Кристијан Наумовски вели дека Шкупи сосема заслужено стигна до шампионскиот трофеј, откако во најголем дел од првенството беше на врвот на табелата.

„Не знам што да кажам, многу сум среќен за овој голем успех, мислевме дека ќе биде лесен натпревар против Ренова, но не испадна така. Но, важно е на крајот, со полна заслуга, дека сме шампиони на Македонија. Голема благодарност до навивачите, „Шверцери“ кои секогаш беа со нас, оваа титула е за нив“, рече Наумовски.

 

©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...