Навивач на Милан до Леао: Ако си заминеш ќе си ја исечам ногата


Подолго време Милан преговара со Рафаел Леао за продолжување на соработката, „росонерите“ му понудија три пати поголема плата, но Леао сака повеќе.

Понудените 4.5 милиони евра за Леао не се доволни. Неколку големи клубови покажаа интерес да го доведат во своите редови. Информации од Италија говорат дека Милан е спремен да оди до максимални шест милиони евра за да ја продолжи соработката.

Додека траат преговорите еден навивач преку социјалните мрежи испрати порака до напаѓачот. Набрзо доби и одговор од Леао кој со неколку емоџи го замоли да не прави такви работи.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Огромен пожар во фабрика во Осиек: Да не се излегува, може да има канцерогени материи

Околу 40 минути по полноќ избувна пожар во дворот на компанија во населбата Бријест во Осиек. Пластична маса и амбалажа гори, извести полицијата. Децата од...

Вјоса Османи за Си-ен-ен: Ако не се соочи со мерки, Србија би можела да го повтори насилството врз остатокот од регионот

Одговорноста за нападот во Бањска ја презеде поранешниот потпретседател на Српската листа, Милан Радоичиќ, кој во вторникот беше сослушан во белградското обвинителство, но косовската...

(Видео) Автобусот кај Венеција паднал од височина од 30 метри

Дваесет и едно лице загина, меѓу кои две деца, а 15 се повредени, од кои пет потешко, кога автобус со туристи падна од надвозник...

Трагедија во Нови Сад, човек паднал од кран и починал на лице место

Непознат маж паднал од кран на голема височина во Нови Сад и починал на лице место. Брзата помош веднаш интервенирала. „На лице место е констатирана смрт“,...

Битиќи и Бектеши на средби во ЕБРД: Поддршка за реализација на енергетски проекти за забрзана енергетска трансформација

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, и министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска, во Лондон, остварија средба со генералната директорка во Европската банка за...