Навивачите на Јунајтед протестираа пред тренинг-центарот, им повикаа полиција


Полицијата на Манчестер била повикана пред тренинг-центарот на Манчестер јунајтед во Керингтон, откако 30-тина навивачи се појавија во знак на протест против газдите, американското семејство Глејзер.

Од клубот морале да ги заклучаат предните врати на тренинг-центарот, откако таму се појавија фановите со банерите напладне. Ова е втор протест во Керингтон, откако претходно дел од навивачите влегоа во центарот и дури успеаја да разговараат со поранешниот менаџер Оле Гунар Солскјер.

Пред мечот со Норич во сабота, навивачките групи повикаа на нов протест, најавувајќи дека ќе влезат на стадионот по 17 минути, една минута за секоја година под водство на Глејзери.

„Сите знаеме дека фудбалот е спорт на страст и емоции и го сфаќаме тоа, и секако, сфаќаме дека навивачите се незадоволни од нашата позиција на табелата. Верувам дека нашите навивачи се едни од најдобрите, ако не и најдобрите во Англија, така што било каков протест, доколку е мирен, е нормален. Имаат право на свое мислење и сфаќам зошто се разочарани“, изјави преодниот менаџер, Ралф Рангник.

©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

ТОП ВЕСТИ

Сити спреми нов договор, Халанд најплатен во Премиер лигата

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIЕрлинг Халад во својата прва сезона во дресот на...

Најневеројатен шверц на луѓе, на српските цариници не им се верувало дека е можно

Неверојатна сцена синоќа доживеале цариниците во Градина. Имено тие ја отвориле хаубата на еден автомобил и внатре виделе жена скриена меѓу моторот и ладилникот...

Почнува летното сметање на времето

Стрелките на часовникот ноќеска во два часот ќе покажуваат три часот. Со промената на сметањето на времето почнува летното сметање на времето и ќе...

Груби: Не сметам, знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени 

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со изјавите шшто доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ дека на власта и недостигаат 10 пратеници за усвојување на уставните измени,...

Ал Пачино на романтична вечера со 54 години помладата партнерка (ФОТО)

Холивудскиот актер Ал Пачино ужива во љубовта со пет децении помладата партнерка. Ал Пачино е снимен за време на романтичен состанок со неговата 54...