Навивачите на Јунајтед разочарани: Роналдо е човек кој мисли само на себе


Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо е еден од најдобрите фудбалери во историјата, но дефинитивно ги разочара навивачите на Манчестер јунајтед.

Роналдо пристигна лани во екипата, но не му помогна на тимот во борбата за топ-4 позиции, па летово побара да си замине.

Португалецот покажа уште еднаш дека рекордите и личниот успех му се приоритет во кариерата, а не успесите на неговиот клуб.

Роналдо е сопственик на голем дел од рекордите, но се плаши дека Лионел Меси може да му ги урне, а притоа Аргентинецот има и едне рекорд кој никогаш не бил урнат од Португалецот.

Меси има постигнато 76 голови во групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ), додека Роналдо има три помалку.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Груби-Ван дер Белен: Австрија силно го поддржува процесот на европска интеграција на Северна Македонија

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците  Артан Груби, придружуван од премиерот Димитар Ковачевски, како и други министри,...

Замрзнати и намалени цените на хигиенските производи

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. Највисоките...

Маск и група експерти бараат пауза во развојот на вештачката интелигенција поради „ризици за општеството“

Илон Маск и група експерти за вештачка интелигенција повикуваат на шестмесечна пауза во развојот на системи помоќни од неодамна лансираниот GPT-4, во отворено...

Ковачевски-Белен: Потврдена одличната соработка со Австрија, Северна Македонија одлучно продолжува на патот кон ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска оствари средба со сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој престојува...

Лефков и Ковачки го злоупотребуваат пратеничкиот имунитет за навреди и дискредитации

Политичката коректност и пристојна комуникација меѓу пратениците е одамна изгубена во нашето Собрание. Наместо аргументирана дебата, факти, говорницата се користи за меѓусебни навреди и...