Навивачите на Јувентус бесни на Погба: Важно му е само СП, гајле му е за Јувентус!


На навивачите на Јувентус не им се допадна последниот потег на Пол Погба.

Францускиот репрезентатвец има проблеми со менискусот и требаше да оди на операција, но се одлучи за конзервтивн терапија поради кој би пропуштил околу пет недели. Ваквата терапија ќе му овозможи на Погба да биде спремен и пред репрезентативната пауза и секако би играл на Светското првенство.

Значи, Погба после петмесечната пауза би играл со голем ризик, но главната цел ќе му биде да игра на Мундијалот во Катар. Навивачите Јувентус сметаат дека тоа не е фер од негова страна и дека Јувентус го ставил во втор план.

„Ова за нас, навивачите на Јувентус е најлоша вест. Можеби ќе го одработи Светското првенство, а потоа ќе се оперира и прашање е дали ќе видиме нешто добро од него оваа сезона“.

„Да јасно е дека него му е важно Светското првенство, гајле му е за Јувентус“, коментираат навивачите на „старата дама“.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографии » opserver.mk

 Новите Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G  целосно ќе ве освојат оваа пролет со својата функционалност, достапност и секако, со уште подобрената...

Италија ја ограничи употребата на податоците на италијанските корисници од апликацијата ChatGPT

Италијанската агенција за заштита на податоци денеска објави дека отворила истрага против апликацијата ChatGPT на OpenAI поради сомневање за прекршување на правилата за...

Зеленски и шефовите на странски држави и влади оддадоа почит на жителите на Буча убиени од руските агресори

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, заедно со повеќе шефовите на странски држави и влади им оддаде почит на жителите на Буча убиени од...

Работната група за уставните измени ќе работи и без ВМРО-ДПМНЕ

Ако ВМРО-ДПМНЕ одбие да се вклучи во работната група за уставните измени, тоа ќе биде негативно за процесот кој треба да ја одреди иднината...

Груби се сретна со в.д. Германскиот амбасадор Ото Граф: Уставни промени годинава!

Скопје, 31 март – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, се сретна со в.д. амбасадорот...