Не била само уцената со Валбуена, Бензема и поради друга работа бил на суд


Францускиот напаѓач Карим Бензема во моментов е еден од најдобрите фудбалери во светот, а сега е на одмор и ужива по напорната сезона со Реал Мадрид.

Бензема игра одлично во последните две сезони и ги освои срцата на многу навивачи, но неговата кариера ја одбележаа и некои непријатни работи.

Една од нив беше уцената на Матје Валбуена со експлицитни снимки, а долгогодишниот процес заврши така што Бензема беше прогласен за виновен и плати 75.000 евра.

Ова не е единствен случај поради кој морал да излезе пред Суд затоа што се појавил и на судење за дрога, но тоа не е ништо.

Рибери и Бензема пред 14 години беа обвинети дека наводно натерале малолетна девојка да има интимни односи со нив, а за тоа ѝ платиле 20.000 евра.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...