Не може да го преболи инцидентот – Алек Болдвин најави крај на актерската кариера


Холивудскиот актер, Алек Болдвин најави крај на кариера по фаталниот инцидент на сетот на филмот „Раст“ во кој загина снимателката Халина Хачинс, а режисерот Џоел Соуза беше повреден.

„Ова е веројатно крајот“, рече 63-годишниот актер во интервју за „АБЦ Њуз“, потенцирајќи дека веќе не е заинтересиран за идни проекти.

Тој изјави дека чувствува неверојатна тага и жалење, но не и вина.

„Некој е одговорен за тоа што се случи, не можам да кажам кој, но не сум јас“ , рече Болдвин.

Актерот посочи дека е суштински да се открие кој го ставил куршумот во пиштолот, кој требало да биде празен.

ТОП ВЕСТИ

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIКристијано Роналдо постави два рекорди за време на дуелот...

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...