Не смее да јаде компири и ориз, не одлучува сама ни кога да си легне

Кејт Мидлтон ги почитуваше сите правила на кралското семејство откако се омажи за принцот Вилијам во 2011 година.

Кејт Мидлтон (40) мораше да се откаже од некои работи и навики кога се омажи за принцот Вилијам (40), па реши да го следи кодот на кралското семејство.

Додека на војвотката од Кембриџ не и е дозволено да јаде компири, ориз или тестенини за вечера, таа мора да се придржува до голем број други правила. Кејт не смее да оди на гласање и да гласа бидејќи од неа, како и остатокот од семејството, се очекува да биде политички непристрасна.

„Според конвенцијата, кралицата не гласа ниту се кандидира на избори, но Нејзиното Височество има важни церемонијални и формални улоги во однос на владата на Обединетото Кралство“, стои во правилото што го следи семејството на Елизабета.

Вратете го видот на која било возраст со овој метод…

Веројатно забраната за селфи е една од најомразените работи за фановите кои сакаат да имаат сувенир фотографија со Кејт. Ова правило јавно го потврди и Меган Маркл, а членовите на кралското семејство не смеат ниту да имаат свои приватни профили на Инстаграм.

Исто така, обожавателите можат да заборават на автограмот на Мидлтон. За да се спречи некој да ги фалсификува своите потписи и да направи измама, членовите на кралското семејство не смеат да потпишуваат автограми за обожавателите.

Секако, војвотката нема целосна слобода ниту кога е облеката во прашање. Кејт е наречена модна икона и и се восхитуваат кога рециклира парчиња од Зара, а кралските правила налагаат да се облекува скромно, соодветно и паметно во согласност со нејзините службени должности.

Како што објавија британските медиуми, Кејт мора да носи панталони и здолништа кои допираат до колената и не смеат да имаат темен лак. Нејзе и беше забрането да носи крзно за да избегне каква било контроверзија.

За време на патувањето, мора секогаш да има подготвено црно со себе во случај на ненадејна смрт и мора да оди на погреб. Познато е и дека двајца наследници на кралскиот трон не смеат да патуваат заедно во случај на несреќа.

Кралските правила, исто така, бараат бременост да биде објавена по 12 недели, што Кејт и Вилијам се сретнале три пати. На сопружниците им е исто така забрането јавно да разменуваат нежности, а можеби нема да одат ни да спијат пред кралицата Елизабета Втора. Како што пишуваа британските медиуми, Мидлтон има навика да легнува околу 22:30 часот.

Да потсетиме, поранешниот дворски готвач Дарен Мекгрејди, откри дека на Кејт Мидлтон и е забрането да јаде компири, ориз или тестенини за вечера. Причината е што кралицата не сака јаглехидрати па тие никогаш не се служат на членовите на кралското семејство.

Исто така, им е забрането да јадат каква било ризична храна кога се во посета надвор од државата. Таквата храна вклучува, на пример, школки, кои лесно можат да предизвикаат труење.

Но, она што беше особено тешко за претходните снаи на британскиот двор беа долгите кралски вечери. Имено, наводно никој не смее да спие пред самата кралица Елизабета Втора, а на Дијана, за разлика од Кејт, тоа и било тешко. Засега не е познато дека идната кралица Кејт некогаш се пожалила на тоа.

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...