PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Несторовски во голгетерска форма, два гола против Унион Берлин

Jul 17, 2022

[ad_1]

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Македонскиот репрезентативен напаѓач и член на Удинезе, Илија Несторовски ја потврди својата голгетерска форма во предсезоната.

Несторовски постигна два гола за Удинезе во пријателскиот меч со Унион Берлин, кој заврпи без победник 3:3.

Македонецот на теренот влезе во 15.минута, кога го замени повредениот Деулофеу. Првиот гол Несторовски го постигна во 26. минута, а вториот во 43. минута од натпреварот.

Коментари
PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ